Projekt Strom

Projekt WakiVaky je zameraný na upcykláciu a na etickú výrobu už od samého vzniku. Našim cieľom je robiť veci inak, lepšie a hlavne mať z toho dobrý pocit. Aj keď ešte nie sme veľká a prosperujúca značka, rozhodli sme sa časť svojich výnosov venovať na podporu prírody a životného prostredia. Tu sa dočítate, ako vznikol projekt s pracovným názvom „Strom“ a kto všetko bol do neho zapojený.


Cieľom projektu bolo, vyzbierať peňažné prostriedky na vysadenie nových stromov v Treťohornom parku v Považskej Bystrici. Nakoľko sa v tom čase akurát blížil pre nás predajný festival Grape 2016 so svojou témou čistota, nevinnosť a dobro, rozhodli sme sa urobiť dobrý skutok aj my. Naše pôvodne biele „grejpácke“ vaky pokreslil kreatívny Martin Mjartan na prírodnú tematiku. Z týchto vakov sme sa rozhodli všetok zisk venovať do projektu Strom a tak sme okolo toho spravili kampaň. Vaky sa samozrejme okamžite predali, a tak sme mohli začať konať. Dohodli sme sa s mestom Považská Bystrica a za pomoci organizácie Help´n´Joy sme zorganizovali podujatie v parku. Z vyzbieraných peňazí sme kúpili 3 stromy z obdobia treťohôr. Nakoľko tieto stromy merali vyše 3 metrov, ich prevoz a náklady naň nám zabezpečila pani Jarmila Tesková.


A ako to celé dopadlo? Na základe vytvorenej udalosti na facebooku sa o tomto milom geste dozvedelo niekoľko mladých Považskobystričanov, ktorí prišli a s výsadbou stromov pomáhali. Strávili sme príjemné poobedie v parku, pri hudbe, hrách, sadení či zbieraní odpadkov z parku a okolia. Atmosféru z nášho dobrého pocitu si môžeš pozrieť vo videjku tu:  

 
 

in