DORKA BAG - Taška, ktorá má príbeh

Vedeli ste, že do našej ponuky patria aj tašky DORKA? Ide o produkt, ktorý nie je vyrábaný pod záštitou WAKIVAKY, avšak ich pôvod a príbeh ktorý za týmito taškami stojí, sa nám zapáčil natoľko, že sme sa rozhodli Vám ho sprostredkovať aj my.

Unikátny projekt šitia nákupných a plážových tašiek z materiálu, ktorý by inak skončil ako environmentálna záťaž vyvinula nezisková organizácia DORKA, n. o., v spolupráci so svojimi zriaďovateľmi – Nadáciou DeDo a Spoločnosťou Úsmev ako dar. Centrum DORKA je zriadenie, ktoré umožňuje prijať rodinu ako celok, pracuje so širšou rodinou a rieši komplexne sociálnu situáciu. Slúži občanom, ktorí chcú svoju situáciu zmeniť, pracovať na zmene a sú ochotní dodržiavať pravidlá, ktoré sú nevyhnutné pre zmenu ich životnej situácie, t. j. pracovať, zbaviť sa všetkých závislostí a vytvoriť vo svojej rodine vhodné prostredie pre rozvoj ich detí. Prevažnú časť však tvoria osamelé matky s deťmi, ktoré majú obmedzené pracovné možnosti práve kvôli nutnej starostlivosti o viacero detí, prípadne o deti v nízkom veku.


Bežné pracovné ponuky na aktuálnom pracovnom trhu na východnom Slovensku nezodpovedajú obmedzeným možnostiam osamelých matiek. Práca 8-12 hodín denne v zmenových prevádzkach je tak nemožná. Z tohto dôvodu sa zrealizoval nápad šitia nákupných či plážových tašiek priamo v priestoroch krízového centra pod názvom DORKA bag – Taška, ktorá má príbeh. Pri výrobe týchto tašiek sa používa výlučne odpadová reklamná banerovanina z rôznych eventov, ktorá takto dostáva druhú, ekologickú a prakticky využiteľnú podobu. Okrem svojho eventového, čisto materiálneho príbehu dostáva taška aj jeden, za ktorým stojí individuálna životná cesta ženy, ktorá stála za jej vznikom. Ženy v krízových centrách takto dostávajú pocit pracovnej zodpovednosti a vlastnými rukami sú schopné zarobiť potrebné prostriedky na dôstojnú starostlivosť o seba a svoju rodinu. 


DORKA bags sú ideálne na väčšie nákupy a nosenie ťažkých vecí, nakoľko sú vyrobené z veľmi pevného a odolného materiálu. Ak sa Vám v nich niečo vyleje alebo sa taška zašpiní, jednoducho ju osprchujete alebo utriete. Ďalšia dobrá správa je, že túto štýlovú náhradu igelitových tašiek si môžete zadovážiť už aj u nás vo WakiVaky. Na e-shope ich zatiaľ nemáme, ale ak sa nám ozvete že máte o tašku záujem, radi Vám pošleme aktuálnu ponuku. Takisto ich nosíme aj na predajné podujatia ktorých sa počas roka zúčastňujeme. ;)


in
Bláznivé wakivaky ColoRain do dažďa