WAKIVAKY

DRUHÝ ŽIVOT PRE MATERIÁL                       

WakiVaky je mladá slovenská značka s environmentálnym a sociálnym rozmerom. Špecializujeme sa na upcykláciu textilu a textilného odpadu, z ktorého vyrábame najmä vaky, tašky, ľadvinky, vaky na sedenie, ale aj darčekové a reklamné predmety pre firmy.
Pracujeme v medzi-generačnom tíme, v ktorom dávame voľnosť kreativite a sebarealizácií každému, kto má záujem na projekte pracovať.
Každý produkt značky WakiVaky má svoj vlastný príbeh a vytvára novú hodnotu namiesto odpadu.

Začali sme v roku 2014 ako študentský projekt na vysokej škole. Vďaka veľkému záujmu a podpore okolia sa tento projekt uchytil aj po škole a vznikol tak startup s pridanou hodnotou, postavený na princípoch cirkulárnej ekonomiky.  Okrem výroby sa venujeme aj edukatívnej činnosti. Robíme prednášky a workshopy na ekologické témy, organizujeme swapy a učíme tak ľudí, ako kreatívne a udržateľne využiť ich  textilný odpad.

Pozrite si krátke video o nás.

 
 
video: Patrik Gubiš, 2019

ENVIRONMENTÁLNY ROZMER


Recyklujeme odpadové materiály rôznych výrobných firiem na území Slovenska, najmä z automobilového a nábytkárskeho priemyslu. Materiál, ktorý tieto firmy vyradili, alebo označili ako odpad z výroby, má stále skvelé vlastnosti a dá sa použiť na ďalšiu výrobu. Bohužiaľ, je bežné, že často končí na skládkach alebo v spaľovniach. My mu však dávame doslova druhú šancu na život a vraciame ho späť do obehu v podobe originálnych a kvalitných produktov, čo sa nazýva upcyklácia.

Náš tím
Odoo • Image and Text

SOCIÁLNY ROZMER


Pracujeme v medzi-generačnom tíme, čo znamená, že medzi ľuďmi ktorí sa podieľajú na výrobe produktov WAKIVAKY sú aj dôchodcovia a ľudia zo znevýhodnených skupín. Každému členovi nášho tímu dávame možnosť na sebarealizáciu a tvorbu. A práve to je pridanou hodnotou našich produktov. Možno nie sú dokonalé, no sú šité s láskou. Veľký dôraz kladieme aj na funkčnosť a kvalitu. 

HOVORIA O NÁS:


SUPPORT US: